PIOT Fundacja Przemysłu i Mody

Partnerzy Fundacji

Aktualności

Warsztaty dziennikarskie dla branży mody

dodano dnia 18.02.2013   Budowanie marki w mediach, sprawdzone tricki w kontaktach z dziennikarzami, tajniki zawodu, kulisy pracy w redakcjach telewizyjnych, skuteczne sposoby na lepszą sprzedaż w firmie odzieżowej, ABC autoprezentacji, warsztaty przed kamerą. Wszystko o czym muszą wiedzieć: - pracownicy działów marketingu i PR, - właściciele firm branży... »

kursy dla pasjonatów i profesjonalistów w VIAMODA...

dodano dnia 11.02.2013 PIOT - Fundacja Przemysłu i Mody jest patronem profesjonalnych kursów o modzie organizowanych przez VIAMODA INDUSTRIAL  więcej informacji znajdą Państwo pod adresem http://www.vmi.edu.pl/oferta/kursy-dla-profesjonalistow     »

Międzyklastrowe porozumienie o współpracy

dodano dnia 05.02.2012 W dniu 19 stycznia 2012 r. PIOT Fundacja Przemysłu i Mody reprezentująca Klaster Innowacyjnego Przemysłu i Mody podpisała Międzyklastrowe Porozumienie o Współpracy z Klastrem Innowacyjnych Nawierzchni Sportowych i Rekreacyjnych VERDE, deklarując tym samym współpracę przy tworzeniu i realizacji wspólnych projektów  ... »

Nauka dla Gospodarki

dodano dnia 20.12.2011 W dniach 5-7 grudnia 2011r. odbyła się w Łodzi IX Regionalna Konferencja "Nauka dla Gospodarki". Celem tegorocznej edycji konferecji było przybliżenie idei komercjalizacji wiedzy jako jednego z aspektów współpracy nauki z biznesem, w tym m.in. odpowiedzi na pytania: gdzie można szukać wsparcia w zakresie komercjalizacji wiedzy... »

Wsparcie branży dla klasy włókienniczej

dodano dnia 28.11.2011 24 listopada 2011r. w ZSP Nr 19 przy ul. Żeromskiego 115, z inicjatywy Dyrekcji szkoły odbyło się spotkanie i dyskusja przedstawicieli przemysłu lekkiego. Motywem przewodnim spotkania było utrwalanie i rozwój kształcenia uczniów w zawodach włókienniczych -  w bieżącym roku szkolnym, po kilkuletniej przerwie... »

Europejski Program Promocji Jakości

dodano dnia 21.11.2011 17 listopada 2011r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja adresowana do przedsiębiorców, przedstawicieli otoczenia biznesu oraz inicjatyw klastrowych działających w Polsce (w konferencji udział wzięli również przedstawiciele Klastra Innowacyjnego Przemysłu i Mody). Podczas obrad dyskutowano nad rolą organizacji... »

IV Europejskie Forum Gospodarcze

dodano dnia 13.11.2011  W dniach 9-10 XI 2011r. w hotelu Andel's odbyło się IV Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2011, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Tematem przewodnim tegorocznej edycji forum była atrakcyjność inwestycyjna regionu: w centrum Polski, w centrum Europy. Wydarzeniem głównym pierwszego dnia EFG była... »

O klastrach coraz więcej...

dodano dnia 06.11.2011 Idea clusteringu, do niedawna jeszcze niezbyt rozpowszechniona w naszym kraju, staje się powoli podstawą programowego przekształcania polskiej gospodarki w innowacyjną i opartą na wiedzy. Towarzyszy temu coraz więcej inicjatyw mających na celu stworzenie platform do dyskusji nad warunkami funkcjonowania powiązań kooperacyjnych,... »

Village des Createurs - pomysł na Łódź?

dodano dnia 06.11.2011 W dniu 31 X 2011r. z inicjatywy Urzędu Miasta w Łodzi zorganizowane zostało spotkanie z Isabelle Gleize, dyrektorem projektu Village des Createurs zlokalizowanego w pasażu Thiaffait w Lyonie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przedsiębiorstw z branży odzieżowo-tekstylnej, wyższych uczelni (głównie artystycznych), instytucji... »

FashionPhilosophy Fashion Week Poland po raz...

dodano dnia 06.11.2011 Kolejna, piąta już edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland (partner PIOT Fundacji Przemysłu i Mody) odbyła się w dniach 26-30 października 2011 r. w Łodzi. Pokazy Alei Projektantów i OFF Out Of Schedule oraz Showroom zlokalizowano w jednym miejscu - na terenie Kompleksu Centrum Łódzkiej Specjalnej Strefy... »

III Kongres Mody

dodano dnia 19.10.2011 Październik to miesiąc, w którym uwaga całej branży odzieżowo-tekstylnej skupiona jest na Łodzi. Nie ucichły jeszcze echa imprezy targowo-wystawienniczej "Szwalnia-Tylko dla profesjonalistów" (13-14 X), a już do Łodzi zjechali specjaliści od marketingu branży i prognozowania trendów z nią związanych. 18 X 2011r. w Instytucie... »

Kolejny sukces Szwalni!

dodano dnia 19.10.2011 W dniach 13-14 X 2011r. w Hotelu Andel's położonym w kompleksie handlowo-rekreacyjnym Manufaktura w centrum Łodzi i mieszczącym się w dawnych zabudowaniach pofabrycznych Izraela Poznańskiego odbyła się kolejna edycja imprezy "Szwalnia - tylko dla profesjonalistów". W wieloletnią tradycję imprezy wpisany jest cykl... »